poniedziałek, 29 września 2014

Technologia a szkolnictwo wyższe

Technologie są dosłownie wszędzie. Obecnie mamy różnego rodzaju elektroniczne roboty, żarówki które możemy sterować przez telefon czy nawet Internet w lodówkach. Plików z muzyką nie trzeba kupować, filmy można oglądać online a komputery oraz laptopy coraz częściej zastępowane są przez tablety.
Zapewne już nikt z was nie pamięta sytuacji gdy trzeba było jeździć do biblioteki by odrobić zadanie domowe, przepisywać z książek materiały do nauki. W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek posiada w domu komputer z dostępem do Internetu. Uczniowie oraz studenci korzystając z sieci bez problemu mogą znaleźć niezbędne materiały do nauki, różnego rodzaju kursy video. Korzystnie z sieci komputerowej pozwala zaoszczędzić wiele czasu który jest bardzo cenny.
Młodzież coraz częściej przestaje drukować znalezione pomoce naukowe, dziś wybierają oni naukę na urządzeniach przenośnych gdyż jest to spora oszczędność pieniędzy. W poszukiwaniu notatek z materiałami, zaglądamy na strony wydziałów, fora dyskusyjne, strony swoich uczelni, czy serwisy społecznościowe. Sam proces odwiedzenia tylu witryn i znalezienia odpowiednich materiałów wymaga nakładu czasu który moglibyśmy wykorzystać inaczej.
Wyobraźmy sobie sytuację gdy wchodzimy na jedną stronę internetową i za pomocą kilku kliknięć ściągamy potrzebne materiały z wykładów. Portal notatek.pl jest rozwiązaniem problemu rozproszonych notatek w sieci. Znajdziemy na nim ogromną bazę notatek z każdej dziedziny nauki, przykładowo: matematyki, biologii, czy prawa. Notatki posegregowane są według przedmiotu, wykładowcy, a nawet według uczelni. Teraz bez problemu będziecie mogli szybko i łatwo znaleźć potrzebne dla siebie pomoce naukowe.
 
 
* Artykuł sponsorowany
 

11 komentarzy:

 1. Wszystko ma swoje wady i zalety. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i to że człowiek pozbawia siebie umiejętności szukania informacji w encyklopedii lub innych książkach edukacyjnych sądzę że nas trochę ogłupia i pozbawia szybkiego myślenia. Ale to wszystko jest kwestą podejścia do życia i rozwijania się. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zdecydowanie za chodzeniem do biblioteki. Internetowe posiadają często liczne błędy. Zawsze warto sięgnąć do źródła i zweryfikować dane;-))

   Usuń
  2. Z drugiej jednak strony, warto korzystać z naukowych baz ( doktoraty, badania- najnowsze i rzetelne). Oczywiście jeśli chcesz mieć dostęp do wartościowej wiedzy, musisz najpierw zapłacić za rejestrację. To się jednak opłaca na dłuższa metę. W dzisiejszym świecie nie ma nic na darmo niestety...

   Usuń
 2. ze wszystkiego trzeba mądrze korzystać, moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, wszystko z umiarem ;)

   Usuń
  2. jestem tego samego zdania ;)

   Usuń
  3. I nauczyć swą latorośl czytania książek. To podstawa zanim młody sięgnie po tablet.

   Usuń
  4. Nauka selekcjonowania informacji to PODSTAWA.

   Usuń
  5. z biegiem czasu (szkoda że tak późno) zauważyłam, że lepiej jest przeszukać 10 książek w bibliotece i cos z tego zapamiętac niż czerpać wiedzę z internetu (niestety bardzo duzo ogólnodostępnej tam wiedzy jest nieprawdziwa)

   Usuń
  6. a umiar bardzo się przydaje :)

   Usuń
 3. Nowe technologie są ważne i dobrze, że rozwijamy się w tym kierunku. Co prawda dla wielu osób, zwłaszcza tych starszych ciężko szybko nauczyć się nowej technologii, ale z czasem taka technologia na pewno przyniesie korzyści :) Kwestia wdrożenia się we wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń